Skip links

Manikür-Pedikür

Bakımı yapılmayan tırnaklarda tırnak batması,mantar gibi rahatsızlıklar oluşabilir. Düzenli manikür yapıldığında bu tür rahatsızlıklar engellenmiş olur.

Share

Manikür

Güzel ve bakımlı görünmenin yollarından biri el bakımı. Manikür tırnak bakımının önemli bir işlemidir. Tırnağı şekillendirme, eldeki ölü derilerden kurtulmak ve sağlıklı bir el ve tırnak görünümüne sahip olmak için yapılan bakım işlemidir.Manikür işleminde tırnaklar temizlenir, tercihe göre kare oval,yuvarlak,badem olarak şekillendirilir. El ve tırnak kenarları yumuşatılmak için ılık suda bekletilir. Tırnak etleri temizlenir. Bu işlemlerden sonra el ve tırnaklara peeling uygulaması yapılır.Tırnakların ve ellerin bakımı tamamlandıktan sonra rahatlatıcı el masajıyla manikür işlemi tamamlanmış olur. Tercihe göre bakımı yapılmış ellere oje sürülebilir.

Bakımı yapılmayan tırnaklarda tırnak batması,mantar gibi rahatsızlıklar oluşabilir. Düzenli manikür yapıldığında bu tür rahatsızlıklar engellenmiş olur.

Manikür uygulaması bir saatten önce bitmektedir. Uygulama sıklığı kişiden kişiye göre değişse de ortalama 3 hafta süreyle yapılabilir. Hızlı uzayan tırnak etleri için süre kısalabilir.

Manikür işlemi yapıldıktan sonra tırnakların şekli istenildiği gibi ve eller daha yumuşak, bakımlı, sağlıklı.

Pedikür

Ayak ve ayak tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için gerekli bakımların yapıldığı işlemdir.Pedikür işleminde tırnaklar temizlenir, tercihe göre tırnaklar şekillendirilir. Ayak ve tırnak kenarları yumuşatılmak için ılık suda bekletilir. Tırnak etleri temizlenir. Topuklara bakım yapılır. Bu işlemlerden sonra el ve tırnaklara peeling uygulaması yapılır. Tırnakların ve ayakların bakımı tamamlandıktan sonra rahatlatıcı ayak masajıyla pedikür işlemi tamamlanmış olur. Tercihe göre bakımı yapılmış ayaklara oje sürülebilir.

Bakımı yapılmayan ayaklarda oluşacak nasır, mantar, tırnak batması gibi rahatsızlıkların önüne geçilmiş olacak.

Pedikür uygulaması bir saat sürmektedir. Uygulama sıklığı kişiden kişiye göre değişse de 3-4 hafta süreyle yapılabilir. Hızlı uzayan tırnak etleri, oluşan nasırlar için süre kısalabilir.

Pedikür işlemi yapıldıktan sonra tırnakların şekli istenildiği gibi ve ayaklar daha bakımlı ve sağlıklı olacak.

Bizi ziyaret etmek ister misiniz?

Tek kullanımlık ya da kişiye özel malzemeler

Kişinin isteğine göre süsleme

Ağrısız-Acısız

El ve ayakta oluşabilecek hastalıkların önüne geçme

Explore
Drag