Skip links

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon kıl köklerine verilen ışık enerjisiyle kılı yok etme işlemidir. Epilasyon kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun ışık enerjisi vererek vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı, etkili,güvenli ve ağrısız yöntemdir.

Share

Yan etkisiz, esmer tenlerde ve beyaz tüylerde bile etkili, FDA onaylı cihazımızla 4 mevsim uygulanabilen bir işlemdir.

Tüylerin azalmasının yanı sıra batık problemi olan ciltlerde de iyi sonuçlar vermektedir.

Epilasyon cihazı buz başlıklı olduğu için cildi soğutma özelliğine sahip ve acı, ağrı hissini en az seviyeye çekmiş oluyoruz. İşlem süresi her bölgeye göre farklılık göstermektedir.

Epilasyon cihazı kıl köklerine gönderilen ışık enerjisi sayesinde kılları yok etmektedir. Bu yüzden epilasyon öncesinde tüylerin ağda, cımbız vb. ile kökten alma işlemi yapılmamalıdır. İşlemden bir gün önce tüylerin jiletle yüzeyden uzaklaştırma işlemi yapılır. Bunun amacı cildin tahriş olmaması için ve cihazın kıl köklerini daha iyi görebilmesidir.

Lazer epilasyonda uygulanan ışınlar sadece orta deriye kadar ulaşır ve iç organlara yayılması söz konusu değildir. Lazer ışını yayılan bir ışın olmadığı için atış bölgesinde sadece belli bir derinliğe ve genişliğe etki eder.

Epilasyon işlemi sonrasında tüyler dökülme evresiyle devam eder. Seanslar devam ettikçe tüyler azalır ve incelir. Belirlenen seans sayısı bittikten sonra kontrol seansları yapılabilir. Tekrar çıkacak tüyler 6 ay içinde belli olur. Epilasyondan sonra az miktarda çıkan tüyler ince ve açık renklidir.

Lazer epilasyon işlemi sonrasında cildi korumak için güneşten korunmalı, cilde herhangi bir kimyasal uygulanmaması gerekir.

Bizi ziyaret etmek ister misiniz?

Yaz-kış uygulanabilir

Her kıl rengine uygun

Her ten rengine uygun

Ağrısız-acısız

Explore
Drag